Թվային գրագիտությունը Հայաստանի գործարար կանանց համար 2014
Բազմաթիվ հետազոտություններ ցույց են տալիս, որ Տեղեկատվական և հեռահաղորդակցական տեխնոլոգիաների (ՏՀՏ)-ի նոր միջոցներից օգտվելու շնորհիվ՝ ձեռներեց կանայք բիզնեսն ավելի արդյունավետ են զարգացնում: Հաշվի առնելով այս հանգամանքը,  2014 թ-ին Ասիական Զարգացման Բանկի (ԱԶԲ)   ֆինանսավորմամբ և Հայաստանի ՓՄՁ զարգացման ազգային կենտրոնի (ՓՄՋ ԶԱԿ)-ի մասնակցությամբ իրականացվեց “Թվային գրագիտությունը Հայաստանի գործարար կանանց համար” դասընթացների շարքը` Հայաստանի բոլոր մարզերում:
Դասընթացների նպատակն էր բարձրացնել ձեռներեց կանանց ՏՀՏ գրագիտությունը, բիզնեսի կառաավարման մեջ:
Դասընթացը բաղկացած  էր   երկու բաժնից ՝  հիմնական ու ընդլայնված:
Հիմնական դասընթացը  ընդգրկում էր համակարգչային ընդհանուր գրագիտություն` Windows, MS Office, Ինտերնետ/համացանց բրաուզերներ, ինչպես առցանց փնտրել բիզնես տեղեկատվություն, օգտակար նյութերի և կայքերի ցանկը, այդ թվում կառավարական կայքերը, ինչպես բացել և օգտագործել էլեկտրոնային փոստը, ինչպես կազմակերպել բիզնես հաղորդակցություն էլ փոստով:
Ընդլայնված դասընթացը ընդգրկում էր բիզնեսում ՏՀՏ-ի օգտագործումը՝ ինչու և ինչպես պետք է ներկայացված լինել ինտերնետում/համացանցում, ինչպես խթանել բիզնեսը սոցիալական լրատվամիջոցներում, զարգացնել սեփական վեբ էջը, օգտագործել ոլորտին հատուկ ծրագրեր, կազմակերպել առցանց վաճառք, ինչպես վաճառողներ և մատակարարներ փնտրել առցանց:
Այն հատկապես արդիական էր  մարզերի գործարար կանանց համար։ Ծրագիրը մեծ գնահատականի արժանացավ մասնակիցների կողմից։

Digital Literacy for Women Entrepreneurs in Rural Areas of Armenia 2014
Numerous studies show that businesses develop significantly fast  when using ICT-s. Businesses run by women are not exception to the rule. Taking into account this factor, Digital Literacy for women entrepeneurs in Armenia was implemented in 2014. The initiative was financed by Asian Development Bank (ABD) in Armenia  with  SME-s development national center in Armenia. In the frame of the program series of digital literacy courses were organized in all marzes of Armenia for entrepreneur women. The courses aimed to increase digital literacy level among women entrepreneurs in business management.
The courses consisted of 2 main sections; basic and extended.
The basic section included basic computer literacy; Windows, MS Office, Ingernet Browsers,  how to look for business information online, useful resources and websites –including government portals,how to open and use an e-mail account, business correspondence via e-mail.
Extended course consisted of ICT in business, how to promote  businesses through social media platforms, developing personal web-pages, using  sector-specific platforms, Internet sales and online market places to find buyers and suppliers, etc.)
The course was particularly significant for businesswomen in regions. The program was highly values by the participants.